Zahrada v MŠ Lužická 2019

24. 9. 2019

Naše školní zahrada nám dělá radost již čtvrtý rok. V každém ročním období má co nabídnout. Právě teď koncem září, po letních prázdninách mohou děti krásně vidět, jak se příroda připravuje na zimu. Sbíráme poslední ovocnou úrodu, zejména švestky, které si děti trhají samy a moc jim chutnají. Společnými silami zahradu zazimujeme, shrabáváme popadané listí. Za příznivého počasí zahradu využíváme takřka každý den. Nejoblíbenější jsou samozřejmě houpačky, ale nemohu opomenout ani v zadní části zahrady vybudovaný domeček se skluzavkou. Díky němu si děti krásně procvičí a rozvíjí hrubou motoriku, stěna s horolezeckými prvky k tomu vybízí. Umístěné kmeny stromů, děti znají do posledních detailů a v jejich fantazijním světě je používají jako domečky či dopravní prostředky. Ráda bych ještě zmínila bylinkovou zahradu, která se už rozrostla do velkých rozměrů a děti ji svědomitě dopřávají řádnou zálivku. Před prázdninami se děti postaraly i o sklizeň červeného a černého rybízu jehož keře byly opravdu obsypány. Ani stále plodící jahůdky nezůstaly pozadu a každý den byly podrobeny kontrole, zdali nějaká dostatečně nezčervenala. Přes zimu necháme naši zahradu odpočinout a už teď se opět všichni těšíme, až nás při příchodu do mateřské školy budou vítat poupata růží, které zvěstují další čas strávený s dětmi na zahradě!