Jídelníček

Dne 13. prosince 2014 nabývá účinnosti Nařízení evropského parlamentu a rady Evropské unie č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách. Byla stanovena povinnost uvádět alergeny v případě nebalených potravin i pokrmů.

Z tohoto důvodu i naše Mateřská škola uvádí alergeny u jednotlivých pokrmů. Jednotlivé alergeny jsou očíslovány a jednotlivá čísla jsou uvedena vždy za pokrmem v jídelním lístku.  Seznam legislativně očíslovaných alergenů bude umístěn na jednotlivých nástěnkách u jídelních lístků i na web. stránkách MŠ.

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brát zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno. Jídelna má pouze funkci informační.

Tyršova - Josefov

Příspěvků: 2